مفتول مسوار

مفتول مسوار

مفتول مسوار

مفتول مسوار

مفتول مسوار، که از ترکیب دو آلیاژ مس و آهن تولید می شود، یک مفتول همه کاره برای استفاده در بخش های مختلف صنعتی، است که ارتباط بی چون و چرای را برای توسعه محصولات، ارائه می دهد. مفتول مسوار، از ترکیب دو آلیاژ آهن و مس به دست می آید. نام مسوار برای این مفتول، اشاره به رنگ آلیاژ مس دارد. مفتول مسوار، انعطاف پذیر است و قابلیت چکش خواری دارد.

به عبارتی، این نوع مفتول مسوار برای تحمل فشار و کشش، خمیدگی و تغییر شکل، مناسب است. مفتول مسوار دارای شکل خمیده و منحنی است که در موارد مختلفی مانند صنایع خودرو سازی، تجهیزات صنعتی و فروشگاهی، تجهیزات آشپزخانه، انواع رخت‌آویز و حتی تولید انواع کیف استفاده می‌شود. مفتول مسوار باید از کیفیت مرغوبی داشته باشد تا بتواند در استفاده‌ های مختلف پاسخگوی نیازهای متفاوت، باشد و در برابر موارد مختلفی اعم از شرایط آب و هوایی کاملاً مقاوم باشد.

این مفتول، در واقع مفتول آهن است که بعد از انجام آخرین مرحله کشش، تبدیل به مفتول شده و در سایزهای مختلفی تولید می شود. این مفتول، بعد از مرحله کشش، وارد 2 وان که به ترتیب اول اسید شویی می شود تا سیم تمیز شود و آلودگی از سطح آن از بین برود، سپس وارد وان سولفات مس می شود تا تبدیل به مفتول مسوار، شود.

در صورتی که اسید شویی و چربی زدایی به خوبی انجام نشود در مرحله بعد لکه هایی سیاه مانند، در سطح مفتول به جا می ماند. محصول نهایی که همان مفتول مسوار نامیده می شود، دارای قطر ۱ تا ۸ میلیمتر است و در ۲ نوع شاخه و کلاف تولید می شود و کاربردهای خاصی از جمله تولید سیم و کابل، آرماتوربندی ساختمان، ساخت سیم جوش و عملیات جوشکاری، ساخت انواع چوب لباسی و آویز، ساخت صفحه های یخچال های فروشگاهی، قفسه های فروشگاه ها، باکس ها و غیره دارند.

ویژگی های مفتول مسوار

– کیفیت مرغوب در کنار هزینه مناسب
– ضد زنگ است و خاصیت ضد خوردگی باشد تا قابل استفاده در هر شرایط آب و هوایی باشد
– تمام سطح مفتول مسوار صاف، یک دست، بدون لک و براق است
– از کیفیت عالی، برخوردار است

عواملی تاثیر گذار بر قیمت مفتول مسوار

1. ضخامت مفتول مسوار : یکی از عواملی که بر قیمت مفتول مسوار تاثیر می‌گذارد، ضخامت آن است. ضخامت این فلز بین ۰.۷ تا ۱۰ میلی متر متغیر است که قطعا هرچقدر ضخامت مفتول مسوار بیشتر باشد، قیمت نیز بالاتر می‌رود.

2. ضخامت روکش مسی : ضخامت روکش مسی نیز هر چقدر بیشتر باشد، قیمت مفتول مسوار نیز گرانتر می شود. لازم به ذکر است که با ایجاد برش عرضی، می‌توان مسوار را، از مس تشخیص داد.

3. نوع بسته‌بندی : مفتول مسوار در مجموعه ما، به صورت شاخه‌ای و در اندازه های 20 الی100 متر بسته‌بندی می‌شود.
جهت کسب اطلاعات بیشتر و خرید مفتول مسوار می توانید با مجموعه ما، تماس بگیرید تا کارشناسان ما در مجموعه، شما را راهنمایی کنند.