ورق سیاه

ورق سیاه

ورق سیاه

ورق سیاه

ورق سیاه نام خود را از اکسید آهن تیره رنگی گرفته است که برای پوشش سطح آن استفاده می شود به علاوه ورق سیاه یا ورق کربن سیاه یک آلیاژ فلزی یا مخلوطی از آهن و کربن همراه با برخی فلزات دیگر در مقادیر کم است همچنین به طور کلی آهن خالص حتی اگر بتوانیم آن را ذوب کرده و به شکل دلخواه در آوریم باز هم نرم است و افزودن کربن به آهن خالص می تواند استحکام فلز را افزایش دهد به طوری که اکثر انواع فولاد کربنی حاوی 1-2 درصد کربن هستند.

به طور معمول، ورق سیاه در طول فرآیند تولید ورق ساخته می شود، جایی که دمای بالا می تواند لایه نازکی از آهن ایجاد کند که اکسید می شود به علاوه این لایه آهن اکسید شده در سطح بیرونی ورق سیاه ایجاد می شود.

مزایای استفاده از ورق سیاه

دو ویژگی مهم ورق سیاه، استحکام کششی بالا و قیمت مقرون به صرفه آن است  به طوری که این ورق سیاه رایج ترین نوع مصالحی است که در ساخت انواع زیرساخت ها استفاده می شود علاوه بر این، در تولید ابزارهای مختلفی در صنعت ساختمان سازی استفاده می شود. ورق سیاه هزینه تولید پایینی دارد و مقرون به صرفه است همچنین می توان آن را به راحتی با استفاده از روش های ساده و رایج جوش داد همچنین ورق سیاه از زنگ زدن جلوگیری می کند علاوه بر این ما می توانیم از ورق سیاه در شرایط آب و هوایی که در تغییر یا تسریع خوردگی در دسترس هستند استفاده کنیم.

وزن ورق سیاه

وزن ورق سیاه را با توجه به ابعاد و شکل آن می توان به وسیله ماشین حساب جدول وزن مشخص کرد همچنین ورق سیاه، که گاهی اوقات به عنوان ورق کربن سیاه شناخته می شود، نوعی آلیاژ فلزی است که عمدتاً از آهن و کربن به همراه مقادیر کمی از تعدادی عناصر دیگر ساخته شده است به طوری که حتی اگر ممکن است ذوب شود و تقریباً به هر شکلی که ما بخواهیم شکل بگیرد، آهن خالص معمولاً کاملاً چکش‌خوار است.  هنگامی که کربن به آهن خالص اضافه می شود، توانایی افزایش استحکام فلز را دارد.

ضخامت ورق سیاه

ضخامت ورق سیاه رنگ از 0/5 میلی متر تا 6 میلی متر می باشد همچنین ورقی که گالوانیزه نشده باشد به ورق سیاه معروف است به طوری که رنگ تیره سطح  ورق که به دلیل پوشش اکسید آهن ایجاد می شود، همان جایی است که نام “ورق سیاه” از آن سرچشمه گرفته است به طوری که این ورق برای استفاده در شرایطی که نیازی به وجود ورق گالوانیزه نیست استفاده می شود.

تیم ما می‌تواند مستقیماً با مشتریان صحبت کند و دانش محصول و راهنمایی‌های لازم را در مورد اینکه کدام ورق به احتمال زیاد کار را مطابق با مشخصات شما انجام می‌دهند، ارائه می‌کنند بنابراین ما پیشنهادی را به شما ارائه می دهیم که منطقی ترین روش باشد.