چهارپهلو

چهارپهلو برنجی

چهارپهلو برنجی

صنایع فلزی و آهن آلات از پرکاربردترین صنایع محسوب می شوند، به طوری که تقریبا” هیچ یک از بخش های صنعت و تولیدی ها بدون بهره گیری از تولیدات آهنی و فلزات قابلیت راه اندازی و کار نخواهند داشت. بنابراین نقش مهم و بی بدیل این صنعت در راه اندازی و پیشبرد اهداف سایر صنایع و تولیدات مختلف بسیار حائز اهمیت است.

در طبیعت انواع فلزات به صورت خالص و ترکیبی وجود دارند که به دو دسته فلزات آهنی و فلزات غیرآهنی تقسیم بندی می شوند. فلزات آهنی شامل تمامی فلزات از جنس آهن و یا آلیاژها و ترکیبات آن مانند فولاد و چدن می باشد. این نوع فلزات به دلیل مقاومت و استحکام بالا در اغلب صنایع بسیار مورد استفاده قرار می گیرند.

فلزات غیرآهنی همانطور که از نامشان پیداست، شامل تمامی فلزات غیر از آهن و ترکیبات آن هستند، این دسته از فلزات شامل طلا، مس، آلومینیوم، قلع، سرب، پلاتین، نقره، برنج، نیکل، منگنز و… می شود. با توجه کاربرد مورد نظر در صنایع و تولیدات مختلف، انواع گوناگون این فلزات و آلیاژهای آنها نیز تولید و به کار گرفته می شوند.

آلیاژ برنج (Brass alloy)، جزء انواع فلزت رنگی است و از ترکیب مس و روی به دست می آید. سایر آلیاژهای برنجی از طریق ترکیب برنج با فلزاتی مانند آلومینیوم، منگنز، سیلیسیوم، نیکل و سرب تولید می شوند. هرچه مس به کاررفته در این آلیاژ بیشتر باشد، مقاومت و سختی آن بیشتر شده و رنگ آن از قرمز به طلایی نزدیکتر می شود. چهارپهلو برنجی نوعی میلگرد از انواع فلزات رنگی است که از آلیاژ برنجی و با سطح مقطع مربع یا مستطیل شکل ساخته می شود و در صنایع پیچ و مهره سازی، ماشین آلات و… کاربرد دارد.

در فروشگاه ما می توانید انواع آهن آلات و همچنین فلزات رنگی از قبیل لوله فسفر برنز، چهارپهلو برنجی و میلگرد مسی را با بهترین کیفیت و مناسب ترین قیمت خریداری کرده و یا در ابعاد و اندازه های دلخواه سفارش دهید.

انواع فلزات رنگی

فلزات رنگی به فلزاتی گفته می شود که از طریق آلیاژ فلزاتی غیر از آهن و ترکیبات آن تولید می شوند. فلزات رنگی شامل انواع فلزات مانند آلومینیوم، مس، قلع، روی، نیکل، سرب، برنج، برنز و سایر فلزات غیر از آهن و ترکیبات آنها می باشد.

کاربرد چهارپهلو

چهارپهلو نوعی پروفیل است که سطح مقطع آن به شکل مربع یا مستطیل و نمای کلی آن به شکل مکعب هایی توپر با طول و ابعاد مختلف است. چهارپهلو جهت مصارف خاص از آلیاژ فلزات رنگی تولید می شود و به دلیل ویژگی های منحصربه فرد این نوع فلزات مانند شکل پذیری در عین استحکام بالا، در صنایع جوشکاری و تراشکاری بسیار مورد استفاده است.

چهارپهلوها در انواع و ابعاد متنوعی وجود دارند. جنس فلز پایه آنها با توجه به کاربرد مورد نظر، با یکدیگر متفاوت است. از کاربردهای گوناگون چهارپهلو می توان به استفاده از آنها در ساخت ساختمان های مسکونی، تجاری، اداری و غیره اشاره کرد. در صنایع مختلف مانند صنعت حمل و نقل، راه آهن، جرثقیل و نگهدارنده تیغه های برش مورد استفاده قرار می گیرد. چهارپهلو در تولید فرفورژه ها و وسایل تزئینی نیز کاربرد زیادی دارد.

انواع چهارپهلو

چهارپهلوها در انواع متنوع و با جنس فلز پایه متفاوت تولید و عرضه می شوند. از آن جمله می توان به موارد زیر اشاره نمود:

• چهارپهلو آلومینیوم
• چهارپهلو استیل
• چهارپهلو برنجی
• چهارپهلو مسی

تسمه یا شمش برنجی

چهارپهلو برنجی که به آن تسمه یا شمش برنجی نیز گفته می شود، نوعی آلیاژ است که از دسته چهارپهلوهای فلزی است، 70 درصد آن را فلز مس و مابقی را فلز روی تشکیل می دهد. این نوع از چهارپهلو دارای سطح مقطع مربع شکل می باشد و به رنگ زرد روشن است، بنابراین جزء فلزات رنگی محسوب می شود. چهارپهلو برنجی در مقابل زنگ زدگی و خوردگی مقاوم است، در نتیجه در تولید صنایع مربوط به امور دریایی و کشتی سازی بسیار مورد استفاده واقع می شود.

همچنین به دلیل مقاومت بالای این نوع چهارپهلو در برابر حرارت و دما، در وسایل و محصولات گرمازا نیز کاربرد دارد. چهارپهلو برنجی در تولید اتصالات و گیره ها و ابزارها بسیار مورد استفاده است. به دلیل خاصیت رسانایی در صنایع الکتریکی نیز کاربرد زیادی دارد

این نوع چهارپهلو به واسطه ظاهر طلایی رنگ می تواند پس از جلا، ظاهری زیبا و براق پیدا کرده و در تولید وسایل تزئینی مورد استفاده قرار گیرد. در حالت کلی چهارپهلو برنجی در صنایع گاز، برق، الکترونیک و خودروسازی کاربرد فراوانی دارد. بسته به ابعاد، کیفیت، اندازه و طول چهارپهلو برنجی، قیمت این نوع چهارپهلوها نیز متفاوت است.

با توجه به کاربرد گسترده چهارپهلوها در صنایع و تولیدات مختلف، کیفیت بالای آنها بسیار حائز اهمیت است. بنابراین خرید چهارپهلو برنجی از عرضه کنندگان معتبر جهت اطمینان از کیفیت محصول، امری ضروری محسوب می شود. فروشگاه ما انواع فلزات مانند چهارپلو برنجی را با کیفیتی عالی و قیمتی مناسب به خریداران محترم ارائه می دهد. برای کسب اطلاعات بیشتر و همچنین سفارش نوع درخواستی چهارپهلو با کارشناسان ما تماس حاصل فرمائید.